Jogtár mobiltelefonon (is)

A CompLexnek sajnos még nincsen mobilfelületen is jól használható, ingyenes jogi adatbázisa, de a Jogi Adatbanknak már van mobil felülete is.

Ennek hátránya, hogy alapvetően fizetős információkat nyújt, de ha valaki jogszabályra keres, akkor felkínálja a hatályos szöveg ingyenes megtekintését is, így mindig a zsebünkben érezhetjük a teljes hatályos magyar törvénytárat. Példaként pedig álljon itt a Btk éppen most hatályos szövege, mobilképernyőre optimalizálva.

Ugyanakkor jó hír, hogy holnap, 2011. február 10-én hivatalosan is megalakul a Magyar Könyvtárosok Egyesületének keretén belül a jogi szakterületen működő könyvtárosokat tömörítő Jogi Szekció, amelynek keretében kilátás nyílik egy jól, és mindenhol használható jogi adatbázis összeállítására és üzemeltetésére. Ha elindul egy ilyen irányba mutató munka, arról természetesen azonnal hírt adunk.