Újdonság: laptop a könyvtárban

Kedves Kollégák, amint a hét elején írtuk, tervbe lett véve a könyvtár “számítógép-parkjának” a frissítése. Ennek keretében a két asztali számítógépet lecseréljük öt darab laptopra (HP Compaq márkájú, 20 colos képernyővel), amelyek így a könyvtár területén bárhol (a majdani foteles olvasósarokban is) használhatóak lesznek.

A használat feltétele az ügyvédi vagy ügyvédjelölti igazolvány leadása, valamint a laptopokat nem lehet kivinni a könyvtárból.

A gépekről az eddig megszokottaknak megfelelően el lehet érni a CompLex Ügyvéd Jogtár Prémium adatbázist, a nyomtatót, valamint a Microsoft Office programokkal teljesen kompatibilis Libre Office irodai szoftvercsomag szövegszerkesztőjét és táblázatkezelőjét.

A laptopokat remélhetőleg hétfőtől lehet igénybe venni.