Elektronikus könyvek a könyvtárban

Szeptember 5-től 16-ig lehetőség nyílik a könyvtárban három elektronikus könyvolvasó szabad kipróbálására. A kínálat kettő darab Koobe Jumbo-ból, valamint egy Onyx M90 típusú nagyképernyős, vezetéknélküli internettel és utóbbi esetében érintőképernyős kijelzővel ellátott készülékből áll. A készülékeken egyelőre hatályos jogszabályok és kommentárok fognak rendelkezésre állni. Reméljük, hogy hosszú távon ezeknek az eszközöknek a segítségével korszerű és kényelmes digitális dokumentumszolgáltatást tudunk nyújtani, így akár este, munka után, vagy az irodában is teljes értékűen tudja majd használni a Kamara könyvtárának állományát, a nyitva tartási időtől illetve a fizikai helytől függetlenül.

Jöjjön el, és próbálja ki ezt a technológiát, amely valóban alkalmas a jelenleg ismert papír alapú könyvek pótlására – és ez fokozottan igaz a gyakran frissülő, drága szakkönyvekre. A két hetes tesztidőszak felvezetéséül szeptember 5-én, hétfőn 10 órakor ingyenes előadás lesz a Kamarában az elektronikus könyvekről és az olvasókészülékekről.

Kérdéseivel, észrevételeivel, javaslataival forduljon a könyvtárhoz emailben vagy a Facebook-oldalon!