Megérkezett az ígért három olvasókészülékből kettő

Megérkezett az ígért három olvasókészülékből kettő (a harmadik sajnos a logisztikai problémák miatt – még a forgalmazó sem kapta kézhez őket – valószínűleg csak a jövő hét elejére fognak megérkezni), így jövő hétfőn már egészen biztosan ki lehet próbálni a jövő könyveit. Az ígért egy órás, tájékoztató jellegű előadás is meg lesz tartva, szeptember 5-én, hétfőn, délelőtt 10 órakor, a Budapesti Ügyvédi Kamarában. Részvételi díj természetesen nincsnen, de egy regisztrációs űrlapot kérünk kitölteni előre is.

A készülékeken a legfontosabb törvényeken kívül a kiadók által felajánlott kötetek is olvashatóak lesznek:

1. CompLex:
    • Ügyvédjelöltek kézikönyve
    • Közbeszerzés gyorskommentár
  2. HVG-Orac
    • A családjog kézikönyve I-II.
    • A közhasznú társaságok
    • A Magyar Munkajog. Kommentár (a lefűzős, csak demo verzió)
    • Az illetékjogszabályok magyarázata
    • A civilisztika dogmatikája
    • Kézikönyv az új lakástörvényről
    • A megújult hagyatéki eljárás
    • Szabálysértési jog
    • Versenyjogi jogsértések

Emellett még a Dialóg Campus, a Novissima és az Opten kiadók ígértek további kiadványokat, előbbi csak fejezeteket bizonyos könyvekből utóbbiak teljes szövegű köteteket.

Itt is szeretnénk mindenki figyelmét felhívni, hogy ez az akció egyelőre sajnos nem teszi lehetővé az otthoni elérését a könyvtári állománynak. A rendelkezésre bocsátott, szerzői jog által védett anyagokat sem emailben elküldeni, sem letölteni nem lehet, csupán az eddig is rendelkezésre álló módon lehet másolatot kérni belőlük (fénymásolás).

A felmérés eredményét itt, ezen a felületen és a Kamara hírlevelében is nyilvánosságra hozzuk, és reméljük, hogy a jövőbeni tudásfejlesztési stratégiát nagyban meg fogja határozni ennek a két hétnek a tanulságai. Kérjük, segítse munkánkat, akár a személyes részvételével, akár levélben küldött észrevételekkel, kérdésekkel, javaslatokkal!

Azokhoz az ügyvédekhez pedig, akiknek lehetősége van saját szellemi művük elektronikus úton való hozzáférhetővé tételére, azzal a kéréssel szeretnénk fordulni, hogy segítsék a könyvtárat művük elküldésével! Segítségüket és közreműködésüket előre is hálásan köszönjük kollégáik nevében is.